topbicycle - půjčovna kol

- půjčovna kol

topbicycle - půjčovna kol
tel. / fax:+420 519 513 746
e-mail:info@topbicycle.com
 
Půjčovna kol Mapy Přeprava zavazadel Asistenční služby Průvodci Doprovodné vozidlo Navigace GPS Rezervace ubytování Konzultace trasy
 
 
 

Vyzkoušejte
Sestavte si 
cenu Vašeho cyklovýletu

Naše  tipy
na cyklotrasy, ale kola Vám půjčíme kdekoli
TOP 5
1. Dunajská stezka
Passau - Wien
2. Greenways
Wien - Praha
3. Jantarová stezka Budapest - Krakow
4. Labská stezka
Praha - Drážďany
5.Wien - Krakow

 

Česká republika

ViniceKonzultace trasy > Cykloregiony >Jižní Morava - Moravské vinařské stezky

Jižní Morava - Moravské vinařské stezky

Přehledný systém značení cyklotras Vás zavede do tichých zákoutí řeky Dyje, rušných náměstí středověkých městeček a do uliček malebných vesnic, kde místní vinaři vyrábějí pamětihodná vína. Každý z těchto vinařských regionů má své značené cyklotrasy, které Vám pomohou objevit Moravskou krajinu, její historii a místní výrobu. Pohostinné klima a lidé předurčují příjemný pobyt a báječné zážitky.

   
Jednodenní cyklotrasy:    
I. Mikulov – Valtice – Lednice – Mikulov
délka: 37 km


II. Mikulov – Pavlov – Dolní Věstonice – Perná – Bavory – Mikulov
délka: 23 km

III. Vranov – Nový Petřin – Starý Petřin – Uherčice – Stálky – Šafov – Vranov
délka: 37 km

IV. Vranov – Cornštejn – Bítov – Vranov
délka: 25 km

V. Vranov – Čížov – Hardegg – Vranov
délka: 26 km

VI. Mikulov – Turold – Dolní Dunajovice – Brod nad Dyjí – Novosedly – Nový Přerov – Dobré pole – Mikulov
délka: 36 km

VII. Mikulov – Šibeničník – Drasenhofen – Füngkirchen – Falkenstein – Poysburk – Schrattenberg – Kolonáda na Rajstně – Sedlec – Mikulov
délka: 45 km

 

Zámek ValticeI. Mikulov – Valtice – Lednice – Mikulov

délka: 37 km

Mikulov je město se zachovalým historickým jádrem, zámkem čnícím nad městem, Dietrichsteinskou hrobkou či unikátním židovským hřbitovem a synagogou. Mikulov leží v centu největší vinařské oblasti v ČR a je znám pro své vynikající vína. Značená trasa vede z Mikulova do vesnice Sedlec a okolo největšího rybníku na Moravě – Nesytu do obce Hlohovec. Podíváte se na Hraniční zámeček, románskou stavbu (nyní restaurace), který leží na historické hranici mezi Moravou a Rakouskem. Z Hlohovce Vás stezka zavede do Valtic, vstupní brány do Lednicko-Valtického areálu (UNESCO). Valtický zámek byl sídlo šlechtické rodiny Liechtensteinů a je jedním z krásných příkladů baroka na Moravě. Můžete zde navštívit Národní Vinařský Salon s jeho sbírkou nejlepších vín z celé České republiky. Z Valtic stezkou Lednicko-Valtickým areálem kolem několika románských staveb do Lednice, kde je nejpopulárnější moravský zámek. Zámek, skleník a park patří k nejkrásnějším místům na trase.

nahoru

II. Mikulov – Pavlov – Dolní Věstonice – Perná – Bavory – Mikulov

délka: 23 km

Tato cyklotrasa vede Pálavskou biosferickou rezervací do Klentnice, uvidíte zříceninu Sirotčího hrádku a vstoupíte do vinařské obce Pavlov, kde můžete vyšplhat na vrchol a vychutnat nádherný pohled do pálavské krajiny. Trasa pokračuje do Dolních Věstonic, zde můžete navštívit muzeum, které představuje nedaleké, důležité archeologické místo. Naleznete zde Věstonickou Venuši – tisíce let starou sošku představující plodnost a úrodnost. V Bavorech můžete spatřit a ochutnat jaké víno se zde pěstuje, a poté se trasa vrací zpět do Mikulova.

Vranovský zámekIII. Vranov – Nový Petřin – Starý Petřin – Uherčice – Stálky – Šafov – Vranov

délka: 37 km

Samotný pohled na Vranovský zámek, vystavěný vysoko nad kaňonem řeky Dyje je nezapomenutelný zážitek. Blízký Národní park Podyjí se svojí neporušenou přírodou a možností koupání ve Vranovské přehradě činí Vranov jedním z nejpopulárnějších destinací pro Čechy i zahraniční turisty.Cyklotrasa Vás zavede do vesničky Podhradí k její zřícenině zámku, a kaple vymalovaná Lubo Kristkem také stojí za návštěvu. Z Podhradí je to jen kousek do Uherčic, kde je velký zámek a dílna s oblíbenou Uherčickou keramikou. Na zpáteční cestě Vás čeká židovský hřbitov v Šafově.

nahoru

IV. Vranov – Cornštejn – Bítov – Vranov

délka: 25 km

Tato trasa je zaměřena na dva zámky: Cornštejn – mohutné zříceniny nad Vranovskou přehradou a Bítov velice dobře dochovaný zámek, a trochu neobvyklá výstava vypreparovaných zvířat – divokých i ochočených.

nahoru

 

HardeggV. Vranov – Čížov – Hardegg – Vranov

délka: 26 km

Navštívíte vesničku Čížov, vstupní bránu do Národního parku Podyjí. Nedaleko je poslední přežívající kus „Železné opony“ – pás opevnění navržený pro uzavření komunistického Československa od ostatního světa. Trasa vede kolem hranice s Rakouskem, tvořené řekou Dyjí, do Hardeggu. V tomto malém městečku u rakouských hranic můžete navštívit zámek. Trasa vede i přes nádhernou vyhlídkové místo do hlouby kaňonu řeky Dyje.

nahoru


VI. Mikulov – Turold – Dolní Dunajovice – Brod nad Dyjí – Novosedly – Nový Přerov – Dobré pole – Mikulov

délka: 36 km

Z Mikulova trasa začíná u nádraží ČD a vede do Turoldu. Je zde přírodní rezervace, kde je ze severního svahu výhled na Pavlovské kopce. Zamíříte do vinařského městečka Dolních Dunajovic, známých zvláště pro odrůdy Ryzlink Vlašsky a Veltlínské zelené. Stojí tu kostel sv. Jiljí s pranýřem z 18. stol. Následuje další vinařská obec Brod nad Dyjí, tady se dobře daří odrůdě Müller-Thurgau. Trasa zamíří přes Dobré Pole zpět do Mikulova.

nahoru

 

VínotékaVII. Mikulov – Šibeničník – Drasenhofen – Füngkirchen – Falkenstein – Poysburk – Schrattenberg – Kolonáda na Rajsně – Sedlec – Mikulov

délka: 45 km

Z Mikulova se vydáte do přírodní rezervace Šibeničník a odtud do rakouské vinařské obce Drasenhofen. Kousek dál navštívíte zámek ve Fünkirchenu a po asi 13 kilometrech Vás čeká mohutná zřícenina hradu z 11. století ve Falkensteinu. Tady můžete také navštívit sklepní muzeum, nebo se projet po naučné stezce o víně. Trasa pokračuje k dalšímu zámku v Poysbrunnu a poté míří do vinařské obce Herrnbaumgarten, kde se pěstují odrůdy Rulandské bílé a Portugal. Také je zde muzeum s prehistorickou a folklórní sbírkou v bývalé hasičské zbrojnici. Následuje další zámek v Schrattenbergu, odkud se vrátíte zpět do České republiky a vydáte se na kolonádu na Rajstně, což je klasicistní stavba sloužící původně jako vyhlídka. Z Rajstny se přes vinařské obce Úvaly a Sedlec trasa vrací zpět do Mikulova.

nahoru

   
   
   
   
   
   
   
 
 
 


 
© 2005 by Greenways Travel Club, All rights reserved.