topbicycle - půjčovna kol
- půjčovna kol topbicycle - půjčovna kol
tel. / fax:+420 519 513 746
e-mail:info@topbicycle.com
 
Půjčovna kol Mapy Přeprava zavazadel Asistenční služby Průvodci Doprovodné vozidlo Navigace GPS Rezervace ubytování Konzultace trasy
 
 
 

Vyzkoušejte
Sestavte si 
cenu Vašeho cyklovýletu

Naše  tipy
na cyklotrasy, ale kola Vám půjčíme kdekoli
TOP 5
1. Dunajská stezka
Passau - Wien
2. Greenways
Wien - Praha
3. Jantarová stezka Budapest - Krakow
4. Labská stezka
Praha - Drážďany
5.Wien - Krakow

 

Česká republika

Odpočinek na traseKonzultace trasy > Cykloregiony >Střední Čechy - Berounsko

Střední Čechy - Berounsko

 

Jednodenní cyklotrasy:

 

I. Nižbor – Chyňava – Malé Kyšice – Dřevíč - Nižbor
délka: 37,5 km

II. Zadní Třebaň – Karlštejn – Loděnice – Mořina – Zadní Třebáň
délka: 34 km

III. Zdice – Točník, Žebrák – Leontýnský zámek – Hudlice – Zdice
délka: 38,5 km

IV. Beroun – Tetín – Liteň – Koněprusy – Beroun
délka: 29 km

V. Žloukovice – Roztoky – Křivoklát – Zbečno
délka: 21 km

VI. Křivoklát – Beroun – Koněprusy – Karlštejn
délka: 41 km


I. Nižbor – Chyňava – Malé Kyšice – Dřevíč - Nižbor

délka: 37,5 km

Trasa začíná Nižboru, kde si můžete prohlédnou barokní zámek nebo sklárny Bohemia a zamíříte do Chyňavy. V Chyňavě stojí kostel sv. Prokopa ze 14. století. pokračujete kaňonovitým údolím přes Libečov, Zabitou roklí na rozcestí Pod úderskem a dál okolo Myslivny v Dolním Podkozí skrze Malé Kyšice k Chyňavské myslivně. Tady trasa vjíždí do Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko a vede k Rozcestí v polesí Muňava, přes Zadní Muňavu a V Koutech. Na Rozcestí k Jinčovu můžete odbočit z trasy k zřícenině nejmenšího královského hradu z 13. století, nebo rovnou pokračovat, a před návratem do Nižboru si prohlédnout lovecký zámek Dřevíč z 18. století.

nahoru

II. Zadní Třebaň – Karlštejn – Loděnice – Mořina – Zadní Třebáň

délka: 34 km

Ze Zadní Třebáně dorazíte na hrad Karlštejn – největší gotický hrad v Čechách založený Karlem IV v roce 1348 sloužil k uložení císařských korunovačních klenotů. Z Karlštejna trasa pokračuje do Srbska, které je považováno za centrum Českého krasu. V okolí Srbska jsou četné vápencové jeskyně s nálezy z doby kamenné. Ze Srbska se vydáte malebným krasovým kaňonem přes Hostim do obce Svatý Jan pod Skalou, což bylo poutní místo s klášterem z 11. století a kostelem Narození sv. Jana Křtitele. V obci Loděnice s barokním kostelem sv. Václava, se trasa láme do druhé půle a míří zpět do Zadní Třebaně. V Bubovicích si můžete odpočinout a zkusit vyhlídkový let. Při cestě do Mořiny projedete kolem zatopeného lomu Velká Amerika, vyhledávaného trampského místa a z Mořiny se vrátíte zpět do Zadní Třebáně.

nahoru

Hrad KarlštejnIII. Zdice – Točník, Žebrák – Leontýnský zámek – Hudlice – Zdice

délka: 38,5 km

Na trasu vyrazíte z rodiště českého kronikáře Kosmy – Zdic. Po vyjetí k obci Točník můžete navštívit zříceniny hradů Točník a Žebrák. Hrad Točník byl královský hrad Václava IV z konce 14. století. Hrad Žebrák je zřícenina rodového, později královského hradu ze 13. století. Je zde mohutná válcová věž jako rozhledna. Po cestě z Točníku, která pokračuje do obce Broumov, můžete odbočit a navštívit památník hudebního skladatele J. L. Zvonaře, nebo kostel sv. Jana Křtitele z 13. století v Kublově. Z Broumova budete muset vystoupat až k Leontýnskému loveckému zámku z roku 1820, a jeho parku se vzácnými dřevinami. Odtud trasa klesá až k chráněnému lesnímu hřbitovu v Novém Jáchymově. Tady na Vás čeká další stoupání přes Hudlický vrch do Hudlic. V Hudlicích stojí rodný dům jazykovědce J. Jungmana. Z Hudlic se vracíte přes Svatou a Černín zpět do Zdic.

nahoru

IV. Beroun – Tetín – Liteň – Koněprusy – Beroun

délka: 29 km

Trasa začíná v Berouně, městě založeném před rokem 1265. Na obvodu historického jádra stojí hradby s baštami. K vidění dva kostely sv. Jakuba z 13. století a kostel Zvěstování P. Marie z 16. stol. Vyrazíte do Tetína, pravěkého hradiště s románskými kostely sv. Kateřiny a sv. Jana Nepomuckého, odtud do přírodní rezervace Koda, kde můžete navštívit Kodskou a Aragonitovou jeskyni. Pokračujete dále až do obce Liteň s barokním zámkem z 18. století a zámeckým parkem. Z Litně přes Vinařice do Koněprus. Tady se vyskytuje největší český přístupný jeskynní systém. Jeskyně jsou vyvinuty ve třech výškových úrovních v devonských vápnících. Z jeskynní se trasa vrací okolo vodní nádrže.

nahoru

V. Žloukovice – Roztoky – Křivoklát – Zbečno

délka: 21 km

Začátek trasy, která je zaměřena na návštěvu hradu Křivoklát, je na okraji přírodní rezervace Kabečnice v obci Žloukovice, a směřuje k Leontýnskému loveckému zámku z 18. století a s parkem se vzácnými dřevinami. Poté pokračujete přes obec Rotoky až k hradu Křivoklát. Gotický hrad Křivoklát z roku 1109 byl sídlem českých králů.K vidění jsou zde pozdně gotické interiéry, královská kaple, knihovna, mučírny atd. Odtud pokračujete do obce Amalín, tady stojí původní kostel sv. Petra a Pavla., a trasa končí v Zbečnu, kde můžete shlédnout barokní kostel sv. Martina.

nahoru

VI. Křivoklát – Beroun – Koněprusy – Karlštejn

délka: 41 km

Tato cyklotrasa spojuje hrady Křivoklát a Karlštejn. Od gotického hradu Křivoklátu se vydáte k Leontýnskému loveckému zámečku u obce Roztoky a pokračujete do Nového Jáchymova, kde leží chráněný lesní hřbitov se starými budovami hornického cechu. Tady Vás čeká výstup na Hudlický vrch a poté sjezd přes Hudlice až do Berouna, města s historickým jádrem uchovaným za hradbami s baštami. Z Berouna Vás trasa zavede okolo vodní nádrže Suchomasty ke komplexu Koněpruských jeskyní, což je největší český přístupný jeskynní systém s třípatrovými jeskyněmi v devonských vápencích. Odtud přes osadu Tobolka dojedete do Kodské přírodní rezervace, kde můžete navštívit další jeskyně – Kodskou a Aragonitovou. Poté co projedete centrem českého krasu Srbskem zamíříte k Dubu Sedmi Bratří a dojedete až k cíli této trasy ke Karlštejnu největšímu gotickému hradu v Čechách založeným Karlem IV v roce 1348.

nahoru

jiný cykloregion

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 by Greenways Travel Club, All rights reserved.